Лондон готов да екстрадира Джулиан Асандж в Швеция

Лондон готов да екстрадира Джулиан Асандж в Швеция

Британски съд уважи искането на Швеция Джулиан Асандж да бъде екстрадиран, за да бъде съден в скандинавската държава по обвинения в сексуални престъпления. Асандж е във Великобритания от края на миналата година след като сам се предаде на полицията. Впоследствие, съдът в Уестминстър го пусна под гаранция срещу 200 000 британски лири.

Месеци преди това Швеция поиска съдействието на Интерпол Асандж да бъде открит и докаран принудително в страната по жалби на две бивши сътруднички на скандалния сайт „Уикилийкс”, които твърдят, че са жертви на сексуален тормоз и изнасилване от страна на шефа си.

Британския съд днес постанови, че издадената от Швеция заповед за арест на Асандж, както и обвиненията срещу него са основателни, предаде Асошиейтед прес. Адвокатите на Асандж заявиха, че ще обжалват днешното решение.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?