10-годишно дете е единственият оцелял от самолетната катстрофа в Триполи

10-годишно дете е единственият оцелял от самолетната катстрофа в Триполи

По чудо, единствиеният оцелял от самолетната катастрофа, станала тази сутрин в Триполи е 10-годишо холандско дете, предадоха световните агенции. 103 души са загинали след като "Еърбъс 330" на либийската компания "Ал Африкия", излетял от Йоханесбург, се разби докато се приземяваше на летището в либийската столица.

На борда е имало 93-ма пасажери и 11-членен екипаж. Броят на холандските гражадани, пътували в самолета е 61, потвърдиха холандските власти. На борда е имало и  22 либийци. Националностите на останалите пътници засега остават неизвестни.

Авария възникнала по време на кацането е най-вероятната причина за трагичния инцидент, смятат от авиокомпанията. Либийският транспортен министър Мохамед Али Зидан също категорично изключи възможността за терористичен акт. По план самолетът е трябвало да продължи към летище "Гетуик" близо до Лондон след кратка почивка в либийската столица.

Според метеоролози в момента на катастрофата времето над Триполи е било отлично - с видимост от 4,8 километра, разкъсана облачност на височина над 10 хил. метра и слаб вятър.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
Шефът на ЕК Фон дер Лайен и канцлера Мерц не успяха да осигурят съгласие на Белгия за руските активи
Бивш висш агент на DEA обвинен за пране на милиони долари за мексикански наркокартел
Без съществени резултати от двудневните консултации между САЩ и Украйна в Маями
На днешната дата, 6 декември. Никулден
Вицепремиерът Зафиров: Оставка на правителството в момента не е на дневен ред
МФ публикува новия проектобюджет в полунощ: И приходите, и разходите са занижени с малко над 1 милиард евро
МААЕ съобщи, че защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон