Армията на Израел обяви, че е завзела пристанището на Газа

ЕС

Израелските отбранителни сили (IDF) поеха контрола над пристанището в ивицата Газа, се казва в изявление на IDF. Твърди се, че Хамас го е използвал за терористични цели. „По време на съвместна операция войници от 188-ма бронетанкова бригада и 13-та флотилия поеха оперативен контрол над пристанището в ивицата Газа, което беше контролирано от терористичната организация Хамас“, се казва в съобщение на израелските отбранителни сили в Telegram. Твърди се, че пристанището е използвано като тренировъчна база. Според съобщението на армията,  10 бойци са убити и 10 тунелни шахти са разрушени.

Израелските отбранителни сили обявиха по-рано тази седмица, че Хамас е загубил контрол над град Газа. Израел пое контрола върху основните административни сгради в града, от законодателното събрание до полицейските щабове. По време на войната, в Израел загинали 1200 души души, а 5400 бяха ранени. В ивицата Газа са убити 11 100 души, а 27 000 са ранени.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната