Китай отвръща на удара, въвежда нови мита върху всички американски стоки 

Китай отвръща на удара, въвежда нови мита върху всички американски стоки 

Китай обяви допълнителни мита от 34% върху американски стоки в петък в най-сериозната ескалация в търговската война с президента Доналд Тръмп, която подхрани страховете от рецесия и предизвика срив на световния фондов пазар. 

Допълнителните мита ще влязат в сила от 10 април 

Пекин също така обяви, че добавя няколко американски организации към списък за контрол на износа и класифицира други като „ненадеждни“ организации. 

„Целта на прилагането от страна на китайското правителство на контрол върху износа на съответните артикули в съответствие със закона е да защити по-добре националната сигурност и интереси и да изпълни международни задължения като неразпространение“, се казва в изявление на Министерството на търговията. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Зафиров: До вторник всички министерства са длъжни да докладват готовността си за реакция при бедствия и аварии
Министерството на туризма превръща България в домакин на световен винен туристически форум
Eвропейската космическа агенция откри четвъртата си антена за сигнали от далечния космос