Daimler благодари на своите служители с извънреден бонус от 1000 евро

Политика за бисквитки

Германската автомобилна компания Daimler реши да благодари на своите служители за усилията, които са полагали през 2020 г. с извънредни бонуси от по 1000 евро, които ще бъдат платени заедно с декемврийската заплата. Сумите ще бъдат освободени от данъци и осигурителни вноски и ще бъдат изплатени на 160 000 служители на компанията, пише abc.es

"2020 г. е характерна със специалните усилия от всички нас. В това предизвикателно време компанията разчиташе надеждно на готовността и гъвкавостта на работната сила, колкото и различни да бяха тежестите за всеки отделен човек. Със специалното плащане искаме да изпратим сигнал за признание на тяхната работа", обясни Уилфрид Порт, член на Управителния съвет по човешки ресурси и директор по труда на Daimler AG.

В корпоративно изявление Daimler също изрази своята благодарност към германското правителство, чиито разпоредби за пандемията позволиха на компаниите през 2020 г. да плащат на своите служители необлагаема с данъци сума. 

Това съобщение съвпада с решението за наемане на бившия шеф на BMW и Volkswagen Бернд Пишецридер, който ще стане новият директор на надзорния съвет на Daimler. Бившият главен надзорник, Манфред Бишоф, ще се пенсионира по възраст на годишното общо събрание в края на март догодина на 78-годишна възраст, оставяйки вакантна длъжността, която заема от 2007 г. Пишецридер е член на надзорния съвет на Daimler от 2014 г., а преди това е бил председател на управителния съвет на BMW от 1993 до 1999 г. и на Volkswagen от 2002 до 2006 г.

Източник: abc.es

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Дълбочината на Дунав при Козлодуй е малко над 2 метра
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Изтощението не е първият признак за бърнаут
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
На днешната дата, 12 август. Рождениците днес
Опасният капан, който прави бизнеса безличен и лесен за игнориране
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната