КИА продаде три електромобила за седмица

КИА продаде три електромобила за седмица

КИА Моторс България продаде три електромобила Soul EV само за седмица. Два от тях бяха купени от УниKредит Булбанк, а един от Министерството на околната среда и водите по пилотна програма, финансирана с 1 млн. лв. от Националния доверителен екофонд.

Автомобилите Soul EV са оборудвани с ABS, ESC, VSM, TPMS, климатроник, система за безключов достъп, навигация, камера за движение на заден ход, Bluetooth, ел. стъкла, борд компютър, круиз контрол, и др.

За нуждите на всички собственици на електромобили КИА Моторс България ще предостави и монтира електростанции в търговско-сервизните комплекси на своите представителства в страната. До края на 2016 г. не само клиентите на марката, но и всички потребители на електромобили ще имат възможност да зареждат безплатно своите електрически превозни средства в 12 града на територията на страната - София, Пловдив, Благоевград, Варна, Бургас, Русе, Велико Търново, Стара Загора, Плевен, Габрово, Казанлък и Сливен.

От началото на годината пазарът на екологични коли е доста по-достъпен, тъй като екотаксите за електромобили намаляха с 30%, а за хибридните коли – с 15%. Досега тези автомобили се облагаха по реда на стандартните превозни средства с двигатели с вътрешно горене. Към момента стимули към електрическата мобилност в България са освобождаване от годишен данък (от 2013 г.) и безплатно паркиране на електромобили на синя и зелена зона в София и Бургас.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Шефът на Nvidia Дженсън Хуан изравни Уорън Бъфет по богатство
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
САЩ налагат мита от 30% върху вноса от ЕС и Мексико