Royal Dutch Shell мести централата и съкращава името си

Royal Dutch Shell мести централата и съкращава името си

Акционерите на Royal Dutch Shell подкрепиха предложението за преместване на централата й от Холандия в Обединеното кралство, съобщава Ройтерс, позовавайки се на предварителни резултати от гласуването.

Окончателните резултати трябва да бъдат обявени на по-късна дата, но според агенцията собствениците на 58% от акциите на Shell са почти единодушни за преместването на централата в Лондон като част от значителни структурни промени в компанията. 

По време на петъчната среща на акционерите в Ротердам се очаква решение Royal Dutch Shell да се преименува просто на Shell. Компанията също така планира да запази в употреба само един вид акции вместо досегашните два.

"Преместването" в Обединеното кралство трябва да намали данъчната тежест върху компанията, като елиминира необходимостта от плащане на 15% данък при източника върху дивидентите в Холандия.

Екологичните организации, чиито представители организираха протест в Ротердам, смятат, че преместването на централата на Shell е свързано с решението на холандския съд през май да задължи компанията да намали емисиите на парникови газове с 45% до 2030 г. В момента компанията се опитва да оспори това решение.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Бъсеску: Днешният вот противопоставя два диаметрално различни политически курса – „промосковски“ срещу „проатлантически“