Boeing с първа сделка за 737-Max след "заземяването" на модела

Икономика

Американският авиостроител Boeing е започнал да продава проблемните си самолети 737-Max под новото име 737-8, предаде британското издание Guardian.

Това се вижда в официалното обявление на компанията, че е спечелила първата си поръчка за въпросните самолети в рамките на 2020 г. Полската компания Enter Air SA се е съгласила да купи до 4 от самолетите.

„Въпреки настоящата криза е важно да се мисли и за бъдещето. Затова се съгласихме да поръчаме допълнителни 737-8 модели. След засилените проверки, които се извършват, ние сме уверени, че това ще бъде най-добрият самолет в следващите години“, каза Грегор Поланиечки, генерален директор на Enter Air.

Авиокомпанията е чартър, който лети до ваканционни дестинации, включително и до Варна, Бургас и София, а също така до редица летища в Гърция, Египет, Хърватия, Италия, Испания и Мароко.

Както е известно новият модел на Boeing 737-Max беше спрян от експлоатация след като през 2018 г. и 2019 г. два от самолетите катастрофираха при излитане, при което загинаха близо 350 души. В последствие се оказа, че самолетите са имали значителни промени в софтуера, които са балансирали работата на по-големите двигатели. Тези промени са предполагали допълнително обучение на пилотите, преди самолетите да могат да бъдат оперирани. За да си осигури по-бързо повече сделки обаче Boeing е продавал новия модел без да признае, че има нужда от обучителен курс, а е твърдял, че управлението им е идентично на предишните модели, което е довело до трагичните инциденти. Към момента все още текат процедури по проверка на безопасността на 737-Max или както Boeing се опитва да ги маркетира – 737-8.  

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев