Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Какво ще стартира следващата имплозия: Изборите, централните банки или Китай?
След утихване на опустошителни събития, от рода на глобалните финансови кризи, всички фокусират вниманието си върху причината за бедствието, пише DailyFX.
Твърди се, че в основата на световната финансова криза от 2008 година стоят така наречените „суб прайм" ипотечни кредити.
От друга страна, като причина за спукването на дот-ком балона през 2000-та година, се определя некомпетентността и провала на няколко технологични компании, чиито акции удариха дъното или в най-добрия случай бяха силно понижени.
Това фокусиране над причините обаче осигурява по-малко ценна информация за бъдещето, информация, която интересува търговците и инвеститорите.
Знаем, че обстоятелствата и средата предизвикват тези кризи, но това не означава, че искрата, която разпалва пожара, е маловажна. Тя осигурява един ключовите аспект – времето, отбелязват анализаторите на DailyFX.
И все пак, има по-важни инициатори, които стоят зад настоящата валутна ситуация.
Малцина биха казали, че пазарите в момента са разтегнати. Дори „биковете“ трябва да признаят, че в момента пазарите се носят по една висока вълна. Пазарният фундаментализъм неизбежно ще се приземи върху разтегнати стойности, без значение дали това ще се случи с помощта на потенциал за растеж/доходи или анализ на съотношението риск/награда.
Това подготвя терена за податливост към многозначителен „unwind". Самодоволството не е особено стабилна основа за инвеститорите, които държат на експозицията по време на тревожни бури. Това създава плодородна почва за беди и проблеми, които само чакат да се появят.
Въпреки че катализаторът предлага време и възможност за наклоняване на везните в един порочен кръг, той не променя оптималната дълбочина за намаляване на задлъжнялостта, която така или иначе трябва бъде преживянна.
В крайна сметка, къде е пукнатината в кораба? Има множество потенциални развития, известни и не до там познати, които биха могли да повлияят на нашите пазари.
Най-добрият вариант за оценка и анализ на вероятностите е да се следят най-важните теми, познати на всеки. Като препоръка към инвеститорите: добре е да обсъждате най-често срещаните опасения, които доминират пазарните страхове(президентските избори в САЩ, събития и политика на Фед/ЕЦБ, Китай) и да наблюдавате търговските анкети, които разкриват пазарните очаквания.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.