Напук на кризата "Брекзит": Безработицата на Острова намаля до 44-годишен минимум, а британците стават все по-богати

Напук на кризата Брекзит: Безработицата на Острова намаля до 44-годишен минимум, а британците стават все по-богати

Безработицата във Великобритания е намаляла до 44-годишен минимум от 4% през тримесечието, приключило в края на ноември, а покупателната способност на домакинствата е продължила да нараства. Това съобщи Националната статистическа служба, цитирана от Франс прес.

[[{"fid":"325136","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":400,"width":600,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Нивото на безработицата е по-ниско от очакваното от икономисти, анкетирани от Блумбърг, които прогнозираха показателят да остане 4,1 на сто, както и през октомври.

В страната никога не е имало толкова много работещи - 32,53 милиона - брой, който силно се е увеличил за една година. Заетостта е достигнала 75,8 на сто - най-високата стойност от началото на изготвянето на такива статистически данни през 1971 година. В страната са създадени нетно 141 000 работни места спрямо края на август, което е много повече от прогнозираните от Блумбърг 87 000.

[[{"fid":"325137","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":549,"width":700,"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

"Компаниите искат да назначават докато могат предвид нарастващите опасения от недостиг на квалифицирана работна ръка в някои сектори", по-специално заради намаляването на имиграцията от ЕС, коментира Хауърд Арчър, икономист от EY Item Club.

Също така окуражаващи данни бяха публикувани и за заплатите, които са се увеличили с 3,4 на сто (включително премиите) за една година - безпрецедентен темп от лятото на 2008 година и много по-силен от инфлацията, която през ноември се е забавила до 2,3%. В резултат на това покупателната способност на домакинствата е нараснала с 1,2% към края на ноември, според статистическата служба.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ