Попитайте Brother за работното място на бъдещето

Попитайте Brother за работното място на бъдещето

Попитайте Brother за работното място на бъдещето

Технологиите ни доближават максимално до физическото общуване в работата

2020-та е предизвикателна за всички компании, които се стремят да поддържат ефективността си в силно турбулентната пазарна среда. На всички ни се иска да можем да погледнем в близкото бъдеще, но едва ли това е по силите на някого в момента. Затова можем да направим нещо по-добро – да се подсигурим с най-добрите технологични решения за съвместна и отдалечена работа и да посрещнем всички предизвикателства максимално подготвени за всякакви сценарии.

За японската компания Brother, която има над 110-годишна история и е един от водещите световни производители на печатащи и сканиращи устройства, иновациите и устойчивостта са част от нейното ДНК. Тя вижда бизнес предизвикателствата на близкото бъдеще в направления като увеличаване на иновациите и производителността и запазване на ангажираността на служителите. За тази промяна се изисква лидерство и визия, които могат да бъдат вдъхновени от ключовите предимства, очертани от японците:

Да възродим креативността и сътрудничеството

С креативността и продуктивността идва и просперитетът, а с него и лоялността на служителите. Предлагането на гъвкав работен процес вече е де факто стандарт в офис работата, но той идва със своите предизвикателства. Основната задача е да се осигурят бизнес решения, които от една страна премахват технологичната бариера пред всички поколения, ангажирани в работния процес и същевременно дават възможност на по-специалните социални групи, като пример хората с увреждания, да допринасят за успеха.

За целта Brother от години развива своите продукти в посока максимална интеграция с облака и оптимизиране на потребителското преживяване. С актуалните модели скенери всеки може бързо и безпроблемно да дигитализира произволни хартиени документи – от визитки до бланки и договори, които веднага да бъдат качени онлайн и споделени с колегите. Обратният процес също е отлично усъвършенстван – печатът на всяко устройство в мрежата може да бъде извършен дори от смартфона с помощта на безплатното приложение iPrint&Scan.

Да помислим и за малко по-амбициозен сценарий, при който отдалечено работещ служител изпраща задание за печат директно на принтера в офиса, където негов колега може веднага да го вземе за предстояща среща с клиент. При това получаването от точния човек е гарантирано и конфиденциално, благодарение на автентификацията с PIN или NFC карта или смартфон.

Повече за решенията за печат и сканиране на документи на Brother можете да научите ТУК

 

 

Ефективност, ефективност, ефективност

Заплахата утре поръчките от клиенти да спаднат драстично все още е в най-песимистичните ни прогнози, затова ключът е ефективността във всеки аспект на работа. А както доказаха последните две десетилетия, ефективността се постига с технологии. На прага сме не просто на поредната промяна в компютърния свят, а на истинска революция с навлизането на изкуствения интелект и технологиите за биометричен достъп до информация.

„Цената“, която плащаме за използването на все по-напредничави и усъвършенствани технологии, е в нарастването на тяхната сложност.

Затова Brother предлага да свали значителна част от бремето, свързано с управлението и поддръжката на решения за печат и обработка на документи, като предложи услуга за аутсорсването на тази дейност и освобождаване на финансов и човешки ресурс.

Управляваните услуги за печат вече са доказали своята ефективност и освен спокойствие по отношение на работоспособността на техниката, носят още голямо предимство по отношение на предсказуемостта на оперативните разходи, свързани с печата. Не на последно място, този механизъм на ползване на печатаща техника позволява използване на последно поколение устройства с нулеви капиталови разходи.

Успешните решенията на Brother за ауторсинг на управлението на печата можете да видите ТУК

[[{"fid":"359387","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":667,"width":1000,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Колаборацията е в основата на всичко

На всички вече трябва да е ясно, че няма да работим като преди. В случая не става дума за безкрайните видеоконференции и имейли, а по-скоро за това, че в основата на всяка бизнес дейност е взаимодействието между служителите.

Социалната изолация създаде истински глад за общуване лице в лице и според Brother прогресивните компании трябва да направят всичко възможно, за да насърчават колаборацията. При това не е задължително в нея навсякъде да присъстват екрани – доброто старо общуване с писане върху дъска или върху лепящи листчета може да действа наистина освежаващо и креативно. Винаги можете лесно да ги дигитализирате при нужда, а какво по-хубаво от това всеки да разполага с проекта или презентацията на хартия, за да може да си води записки при тяхното обсъждане или просто да ги прочете на верандата със зареждаща чаша кафе.

Отдалечената работа и социалното дистанциране ще рефлектират силно и върху облика на офис сградите. Очакванията на Brother са скоро те да се трансформират в хибриди, които предлагат зона за релакс и развлечения, фитнес, стоящи бюра или дори хотелска част, която да подпомага издръжката им. Това ще има своето положително отражение и върху екологията, защото както вече видяхме, пътуванията по работа значително намаляха, а модерните продукти са все по-енергийно ефективни. Замяната на големите машини за печат с удобни печатащи устройства с безжична връзка, които лесно могат да се ползват у дома, означава по-малко разходи за електроенергия и по-отговорно използване.

 

 

Повече за визията на Brother за работното място на бъдещето, можете да научите ТУК

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ