Renault продава част от бизнеса си на китайската Geely

Renault продава част от бизнеса си на китайската Geely

Китайската компания Geely Automobile ще купи повече от една трета от корейското подразделение на Renault, съобщава Reuters.

Според агенцията сделката ще е за около $200 млн. Тази инвестиция ще позволи на китайския автомобилен производител да изнася автомобилите си за Америка. "Това е отворена врата в САЩ", каза за Ройтерс източник, запознат с плановете на компанията. Между Южна Корея и Съединените щати има споразумение за свободна търговия и купуването на част от бизнеса на Renault ще позволи на Geely да избегне високи експортни такси.

Renault в Южна Корея притежава завод в град Пусан, който произвежда до 300 000 автомобила годишно. По-рано Renault и Geely обявиха началото на сътрудничество, в рамките на което се планира да стартира производството на хибридни автомобили на китайската платформа.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 януари. Антоновден
Инвестиционен фонд от САЩ съди Москва за дълг от 225 млрд.долара на Руската империя
Времето: Слънчево, но студено. Жълт код за силен вятър в 14 области
Българският дипломат Николай Младенов е представител на Съвета за мир в Газа
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Netflix придобива световните права за стрийминг от Sony Films след премиерите по кината
Заглавие на роман от Чарлз Дикенс открива славата за любимата марка на Елизабет Тейлър
Една малка промяна, която ще ви помогне със спазването на новогодишните обещания