Siemens оптимизира производството на петролните и газови компании

Siemens оптимизира производството на петролните и газови компании

Siemens представи мащабируемо, цялостно IoT решение, предназначено да помогне на петролните и газови компании да оптимизират производството и да намалят разходите чрез свързани системи, автоматизация и анализ. Разработено съвместно с Групата за индустриален Интернет на нещата (IoT) на Intel, Siemens IoT Well Surveillance е един от акцентите на провеждащата се в момента Международна изложба и конференция за нефтопродукти в Абу Даби (ADIPEC). Тази иновативна технология предлага на компаниите от петролната и газова промишленост рентабилно решение за свързване на отделните активи в интегрирана мрежа с минимални усилия, като същевременно осигурява високо ниво на автоматизация.

Намаляването на приходите изисква нови подходи

Оборудването и активите на нефтените находища обикновено са на значително разстояние и често са само частично интегрирани чрез системи за автоматизация. Това прави трудно обработването на данни за последващо централизирано съхранение и анализ и ограничава оперативната отчетност. Системата Siemens IoT Well Surveillance дава възможност на компаниите да свързват и интегрират данни от преди несвързани активи по ефективен от гледна точка на разходите начин, което позволява цялостен мониторинг на състоянието, предвидима поддръжка и намален престой на съоръженията.

Интелигентни данни, наблюдение на състоянието и анализи

Siemens IoT Well Surveillance обхваща полевите операции и контрола на изкуственото повдигане на нивото на нефтени находища. Решението използва съществуващи сензори и система за управление на двигателите на Siemens - Simocode за получаване на ключови данни за автоматизиран анализ. Компютърно устройство Siemens Nanobox на базата на технологиите на Intel извършва усъвършенствани анализи и мониторинг на тези данни, изчислява условията за работа на помпата, задейства сигнали и оптимизира производството. Извършването на тези изчисления дава възможност за самостоятелна работа на кладенеца.

За по-нататъшна обработка и полеви анализи информацията се изпраща до централна система като SCADA или IoT платформа. Предупредителни функции с видео интеграция са достъпни за персонала на обекта чрез изцяло интерактивен уеб портал. Решението е интегрирано с IoT платформата на Siemens MindSphere, с връзка между производственото съоръжение и приложения за анализи за различни кладенци. Общите ползи от Siemens IoT Well Surveillance включват повишаване на информираността за активите, оперативната ефективност и увеличени приходи от оптимизацията на производството.

"Siemens IoT Well Surveillance оптимизира производството на петрол и гарантира максимална енергийна ефективност", казва Уве Трогер, директор за Global Oil & Gas Onshore и старши вицепрезидент на направления Процесни индустрии и задвижвания и Дигитализирано производство на Siemens за Близкия изток. "Това позволява да се намалят разходите в една индустрия, която полага огромни усилия, за да осигури устойчива печалба на фона на ниските цени на петрола. Чрез използването на цифровизацията и иновативни технологии, които вече са успешни в други индустрии, е възможно да се подобри икономичността и надеждността. "

Технологичното сътрудничество с Intel

Intel си сътрудничи със Siemens в разработването на Siemens IoT Well Surveillance. Както технологии, така и хардуер на Intel, са интегрирани в решението, включително Siemens Nanobox с процесор Intel Atom™ и безжична, Intel-базирана точка на достъп. Таблет Intel® Core ™ i5 се използва за визуализация на място на данни с продължителност до 6 месеца, както и за отчитане на данните от кладенеца. Intel също така сътрудничи и за софтуера. 

"Иновативното IoT решение на Siemens за мониторинг, анализ и контрол на изкуственото повдигане на нивото на петрола в кладенеца, базирано на мащабируема IoT технология на Intel, демонстрира стойността на автоматизиранияанализ и „мекото” наблюдение за оптимизация и контрол, като значително намалява общите разходи ", казва Кристин Боулс, генерален директор на отдела за индустриални и енергийни решения в Групата за индустриален Интернет на нещата (IoT) на Intel. "Заедно, Intel и Siemens помагат да се трансформира света на автоматизацията на нефтените полета и да се даде възможност на компаниите да успеят на един пълен с предизвикателства пазар".

Пилотен проект на OMV

Базираната във Виена петролна и газова компания OMV тества Siemens IoT Well Surveillance в свое нефтено находище от април 2017 г. Оператор на няколкото сондажни кладенци, OMV е окуражена от пилотните резултати, които позволиха оптимизация на производството, ранна идентификация и предотвратяване на загуби, подобряване на поддръжката и облекчаване на работата на персонала на терен.

"Решението на Siemens осигурява на разумна цена пълна информираност за активите за кладенци с ниско производство, като например сондажни кладенци", казва представителят на OMV Саша Блажекович.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ