Македонските медии изумени от отразяването на визитата в Скопие

Македонските медии изумени от отразяването на визитата в Скопие

Нечувано е медийното покритие на посещението на българския министър-председател Бойко Борисов в Македония. Това коментира македонската медия "Макфакс", цитирана от "Фокус". Тя пояснява, че само журналистическите екипи от България в Скопие са над 100, пристигнали със самолети и автомобили. До момента, това е най-мащабното присъствие на чуждестранни журналисти в страната наведнъж. "Никога досега, за нито един чуждестранен представител в държавата, не е имало такова медийно отразяване", сочи "Макфакс.

Невиждани са и мерките за сигурност. Цяло Скопие е блокирано, а улиците около сградата на правителството в широк периметър са напълно затворени за превозни средсва и хора, предаде македонската медия „А1ON“.

Блокирани са всичи възлови кръстовища, градът е пълен с полиция и спецчасти. Над Скопие постоянно летят и хеликоптери. Достъпът на журналисти до сградата на правителството е затруднен. Те трябва да обикалят с километри, за да достигнат там.

По програма, след церемонията по подсипването са предвидени и срещи на българската делегация с президента Георге Иванов, както и с председателя на парламента Талат Джафери.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Златото достигна нов рекорд поради по-слабия долар и риска от спиране на работата на правителството на САЩ
Китай откри най-високия мост в света – 625 м над река Бейпан
Испания отменя учебни занятия заради бурята „Габриел“
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"
Проевропейската партия на президента Мая Санду печели изборите в Молдова
Периодичното гладуване има 2 основни предимства за хората, страдащи от затлъстяване