Министерството на външните работи повишава индекса на риск при пътуване за 12 държави

Общество

Във връзка с разпространението на болестта COVID-19 в световен мащаб и обявената от Световната здравна организация пандемия Министерството на външните работи повиши индекса на риск при пътуване за следните държави:

Иран – ниво на риск 5 (Предупреждение за преустановяване на всякакви пътувания и незабавно напускане на страната),

Република Корея – ниво 4 (Предупреждение за преустановяване на пътуванията в цялата страна (освен при крайна необходимост),

Испания – ниво на риск 4 (Предупреждение за преустановяване на пътуванията в цялата страна (освен при крайна необходимост),

Франция – ниво на риск 3 (Препоръка да не се пътува в определени райони на страната освен при необходимост – регионите Гранд Ест, Ил дьо Франс, О дьо Франс, Оверн-Рона-Алпи,  Бургундия-Франш-Конте, Прованс-Алпи-Лазурен бряг, остров Корсика, където са регистрирани най-голям брой случаи на коронавирус),

Германия – ниво на риск 3 (Препоръка да не се пътува в определени райони на страната освен при необходимост – провинциите Саарланд и Северен Рейн-Вестфалия, където са регистрирани най-голям брой случаи на коронавирус)

Япония – ниво на риск 3 (Препоръка да не се пътува в определени райони на страната освен при необходимост – префектурите Хокайдо, Аичи, Осака, Токио, Канагава, Хього, Чиба, където са регистрирани най-голям брой случаи на коронавирус).

Швейцария – ниво на риск 2 ( Повишено внимание (осведомете се подробно за актуалната обстановка в страната)

Норвегия – ниво на риск 2 ( Повишено внимание (осведомете се подробно за актуалната обстановка в страната)

Дания – ниво на риск 2 ( Повишено внимание (осведомете се подробно за актуалната обстановка в страната)

Швеция – ниво на риск 2 ( Повишено внимание (осведомете се подробно за актуалната обстановка в страната)

Нидерландия - ниво на риск 2 (Повишено внимание (осведомете се подробно за актуалната обстановка в страната)

САЩ - ниво на риск 2 ( Повишено внимание (осведомете се подробно за актуалната обстановка в страната)

Остават повишени нивата на риск при пътуване до Китай – ниво 5, Италия – ниво 4.

Предвид съветите на Националния оперативен щаб за максимална превенция на разпространението на коронавируса в България, необходимостта от проявяване на лична дисциплина и ограничаване на социалните контакти,  призоваваме българските граждани да се въздържат от пътувания зад граница дори и в страни, където към момента има ниско разпространение на болестта, освен в случаи на крайна необходимост.

Също така призоваваме сънародниците ни зад граница да проявяват високо самосъзнание и грижа за близките като преосмислят евентуално планирано връщане в България по различни поводи, включително лични или предстоящите Великденски празници.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта