Осъдиха мъж на 5 месеца затвор за купуване на гласове в Сливен

Общество

Първа ефективна присъда за купуване на гласове на местните избори вече е факт, съобщи bTV.

Мъж от Сливен получи пет месеца затвор, след като той и жена му бяха задържани от полицията по сигнал за купуване на гласове още преди първия тур на местните избори в сливенския квартал "Дружба".

По думите на наблюдаващият прокурор Васил Драганов у извършителя Светлин Светланов е бил намерен списък с над 30 души, както и техните лични карти. Светланов е предлагал имотна облага на няколко лица от този списък, в замяна на което те трябвало да дадат своя глас за Йордан Лечков. Двамата с неговата съпруга не са давали директно пари, а са обещавали по 30 лева на съответните гласоподаватели, ако те подкрепят Лечков.

Самият Йордан Лечков също бе привикан на разпит, като той заяви, че не познава обвинените и че няма нищо общо със случая. Няма и доказателства бившият кмет на Сливен да е замесен в схемата.

Съпругата на Светлин е с условна присъда. Двамата имат четири деца и живеят в крайна бедност.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Член на УС на БНБ: По всичко изглежда, че отиваме към неблагоприятния сценарий за инфлацията
Благодатният огън слезе на Божи гроб в Йерусалим, за втори път БПЦ няма делегация
Лунната мисия с четирима астронавти „Artemis II“ на NASA се завърна успешно на Земята
Тръмп: САЩ ще отворят Ормузкия проток „доста скоро“, но няма да е лесно
Заседание на кризисния щаб COBRA: Великобритания се подготвя за протести заради скока на цените
Неизвестно за известните: Търговец на юфка става "Крал на перлите" и главен бижутер на императора в Япония
Какво следва след успешния полет: Мисия Artemis III - генерална репетиция за кацане на Луната
Казусът се заплита: FIFA отхвърли искането на Иран да премести мачовете им на Мондиала