След бурята: Наводнения и унищожена реколта

След бурята: Наводнения и унищожена реколта

Бури и градушки удариха страната вчера. В Самоков е обявено бедствено положение, съобщи Нова тв.

Река Боклуджа преля и наводни много жилища, детски градини и обществени сгради. Електричеството в засегнатите райони бе спряно, тъй като водата стигнала до електрозахранването на някои от сградите. Тази стрин водата се е оттекла, но тепърва предстои остраняването на щетите. За щастие, няма жертви на бедствието.

Градушката, паднала в районите на Велико Търново и Враца, унищожи голяма част от реколтата.

Бурята отнесе покрива на административната част на ІІІ Основно училище „П. Р. Славейков” в Търговище. Металната конструкция, заедно с носещата част, е изтръгната и съборена във вътрешния двор. Изкоренени и изпочупени големи дървета има в дворовете на гимназията по туризъм и други училища.

В община Търговище се разчистват междуселищни пътища заради паднали дървета и скъсани проводници. Прекъснати кабели има и в населените места.

За по-малко от денонощие в Търговище се изляха над 82 литра на кв. м дъжд. Само за час, в пика на бурята днес, валежите са били 53 литра кв./м, което доведе до наводняване на някои от улиците, съобщава Дарик.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул 
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите