Времето: Хладно утро, през деня ще се затопли

Общество

Предимно слънчево ще е днес, но утрото ще е доста хладно. Минималните температури ще са между 3° и 8°, в София около 3°. През деня ще се затопли и максималните температури ще са между 18° и 23°, в София около 20°.

По-значителни увеличения на облачността се очакват над Източна България, а след обяд и над планинските райони. На отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб, предимно северозападен вятър.

Над планините преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност и на отделни места ще превали слаб дъжд, над около 2000 метра - слаб сняг. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 11°, а на 2000 метра - около 4°.

Над Черноморието облачността ще е променлива. На отделни места по северното крайбрежие ще превали слаб дъжд. Вятърът ще е слаб, преди обяд от северозапад, след обяд предимно от юг. Максималните температури ще са 16-19°. Температурата на морската вода е 12-14°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:18 часа и залязва в 20:29 часа. Продължителността на деня е 14 часа и 10 минути. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
„УниКредит за ЦИЕ“ разширява достъпа до финансиране за бизнеса с нов ресурс от €2.6 млрд.
Без метро в участъка между "Орлов мост" и кв. "Хаджи Димитър". Пускат временна линия №М3
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток