Времето: От Изток идва хладен повей, на много места ще вали

Общество

С умерен вятър от северозапад, в източната половина от страната от североизток ще продължи да прониква хладен въздух. Въздушната маса ще е неустойчива и ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Очакват се локални интензивни валежи и градушки. Температурите ще се понижат и преобладаващите максимални ще бъдат между 28° и 33°.

Над Черноморието също ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места ще превали и прегърми. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максимални температури на въздуха: 27-29°. Температура на морската вода е 26-28°. Вълнението на морето ще е 2 бала.

Над планините също ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Ще духа умерен, по билата и силен северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 23°, на 2000 метра – около 15°.

Слънцето ще изгрее в 05:54 часа и ще залезе в 21:08 часа. Продължителността на деня е 15:14 часа.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 2 април. Международен ден на детската книга
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за валежи в 19 области
Иран ни изпрати нота заради американските самолети на летището. МВнР: Няма повод за тревога
Астронавтите от мисията Артемис 2 летят към Луната. Какво следва? (ГАЛЕРИЯ+ВИДЕО)
ЕС предлага спешна промяна в пазара на въглеродни емисии, за да предотврати покачване на цените
Копачът на тунели: Израел обяви, че е убил топ инженера на гвардейците на ислямската революция на Иран
Colgate с нова кампания, насочена към стресираните милениали (видео)
Месечна прогноза: От -5 до +29 градуса през април