Нидерландия ще наложи първия частичен локдаун в Западна Европа от лятото

Нидерландия ще наложи първия частичен локдаун в Западна Европа от лятото

От този уикенд Нидерландия влиза в частичен локдаун – първият в Западна Европа от лятото съобщи тази сутрин обществената телевизия NOS, цитирана от Ройтерс.

От събота баровете, ресторантите и магазините, които не продават стоки от първа необходимост, ще трябва да затварят в 19 ч. в рамките следващите три седмици.

Хората ще бъдат призовани да работят колкото е възможно повече от вкъщи, а спорните събития ще бъдат без публика. Училищата, театрите и кината ще останат отворени, съобщи обществената телевизия.

Броят на новозаразените с коронавирус в Нидерландия нарасна бързо, след като в края на септември бяха отменени мерките за социална дистанция. Вчера нидерландските власти обявиха рекордните 16 364 нови случаи в рамките на едно денонощие.

За да бъде ограничено разпространението, консултативна експертна комисия препоръча на правителството да въведе частичен локдаун и да ограничи достъпа до някои обществени места за хора, които не са напълно ваксинирани срещу ковид или не са прекарали скоро причиняваното от новия коронавирус заболяване. Кабинетът на временния премиер Марк Рюте ще обяви окончателното решение по въпроса по-късно днес.

Страната не е единствената в Европа, която обмисля затягане на мерките срещу вируса. В четвъртък Австрия заяви, че е близо до въвеждането на локдаун за неваксинираните.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали
САЩ и Китай удължиха крайния срок на търговското примирие, за да избегнат повишаване на митата