Русия и Саудитска Арабия договориха стабилизиране на петролния пазар

Икономика

Русия и Саудитска Арабия са подписали съвместна декларация за стабилизиране на петролния пазар, предава Интерфакс.  Това е станало по време на срещата на Г-20 в китайския град Ханчжоу.

По думите на руския министър на енергетиката Александър Новак Москва и Рияд са големи производители със силно влияние върху индустрията и координирането на действията им ще е от критично значение за осигуряването на стабилността на пазара, съобщава ТАСС.

Според Новак замразяването на добива може да ускори съществено стабилизацията на пазара.

По-рано агенция Ройтерс събщи, че руските представители вероятно ще се срещнат с колегите си от Саудитска Арабия и на срещата на ОПЕК във Виена през ноември.

След съвместната декларация петролът сорт Brent поскъпна вчера с почти 5%.

На срещата на 2 юни във Виена ОПЕК не успя да стигне до съгласие за замразяване на добивите заради позицията на Иран, който отказва да ограничи своето растящо производство. Поредната среща, на която темата за лимитиране на добивите ще се обсъжда, вероятно ще е в края на септември в Алжир.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Пробив: Назален спрей, който предпазва от всички форми на грип
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла