Евродепутатите се връщат в Страсбург през юни

Европейският парламент планира да се събере на пленарно заседание през юни в Страсбург, където не е заседавал повече от година заради пандемията, освен ако не възникнат "форсмажорни обстоятелства", съобщи институцията, цитирана от Франс прес.
"Председателят на ЕП Давид Сасоли е предал на председателите на политическите групи, че освен ако не възникнат форсмажорни обстоятелства, ЕП ще се върне в Страсбург за пленарната си сесия през юни", написа в Туитър говорителят на парламента Жауме Дуч.
"Очаквано завръщане, което ни позволи позитивното развитие на здравната обстановка", допълни той. Става въпрос априори за сесия в "хибриден формат", като тези в Брюксел, уточни пресслужбата на институцията.
За завръщането на ЕП в Страсбург - официалното му седалище, установено в европейските договори, от месеци настояват френското правителство и местни депутати.
Заседанието през следващия месец ще се проведе от 7 до 10 юни. Но за следващо заседание, насрочено за периода от 17 до 20 май, евродепутатите все още ще се съберат в Брюксел, отбелязва АФП.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
След Вашингтон: Федералните власти в САЩ ще поемат безопасността в Чикаго и Ню Йорк
Свят |САЩ станаха съсобственици в световния производител на чиповена Intel
Компании |На ръба от сивия списък: Австрия получи ниска оценка за борбата с прането на пари
Свят |Пентагонът възкресява след 100 г. медала за смела охрана на границата с Мексико
Свят |Политическа криза: Външният министър на Нидерландия подаде оставка
Свят |Властите в Халкидики изхвърлят като отпадък всички чадъри и вещи, оставени на плажа
Свят |Световната банка препоръчва актуализация на имотния данък в България
България |Франция се засегна от остри думи на вицепремиера на Италия към президента Макрон
Свят |Дясната ръка финансиста Епстийн: Никога не съм виждала Доналд Тръмп в "неподходяща обстановка"
Свят |Тръмп: Ще се види накъде ще се развие войната в Украйна през следващите 2 седмици
Свят |Сезон: Туризмът отчита 6% ръст на българи и чужденци, спрямо мналата година
България |След дълъг спор: Съд разпореди 400 щрауса да бъдат застреляни във ферма в Канада
Свят |Властта в САЩ уволни шефа на Агенцията за военно разузнаване
Свят |

Коментари
Няма въведени кометари.