С близо 1% нараства потреблението

С близо 1% нараства потреблението

Потреблението в страната през август се е увеличило с 0,9% спрямо юли и с 5,4% в сравнение със същия период на миналата година, сочат данни на Националния статистически институт (НСИ).

През август 2016 г. оборотът нараства спрямо предходния месец при: търговията на дребно чрез поръчки по пощата, телефона или интернет - с 9,4%, търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - с 3,9%, търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки - с 2,8%, търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 2,7% и търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 1,1%.

Намаление е регистрирано при: търговията на дребно с хранителни стоки, напитки и тютюневи изделия - с 0,5%, търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 0,2% и търговията на дребно с разнообразни стоки - с 0,1%.

През август 2016 г. спрямо същия месец на 2015 г. оборотът нараства по-значително при: търговията на дребно чрез поръчки по пощата, телефона или интернет - с 11%, търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки - с 10%, търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 9,2% и търговията на дребно с хранителни стоки, напитки и тютюневи изделия - с 8,7%.

Намаление е регистрирано само при: търговията на дребно с разнообразни стоки - с 1%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Имейлът не е мъртъв — но вашата стратегия може би е. Ето как да я съживите
Япония вдигна изтребители, след като руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Японско море
Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
Тази нощ преминаваме към зимно часово време
На фокус следващите седем дни: Избори в Аржентина, отчети от „Великолепната седморка" и заседания на Фед и ЕЦБ
Как успешните лидери се изправят на крака след провал
На днешната дата, 25 октомври. Рождениците днес
Откриха наскоро изчезнала картина на Пабло Пикасо