Световната банка анулира заем за Ливан в размер на 244 млн. долара

Световната банка анулира заем за Ливан в размер на 244 млн. долара

Световната банка анулира заем в размер на 244 милиона долара, отпуснат на Ливан за изграждане на язовир на 30 километра от столицата Бейрут, който да е източник за напояване за 1,6 милиона души, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Проектът, който е в процес на реализация, може да унищожи една богата на биоразнообразие долина, смятат експерти. Земеделци и специалисти по околната среда се притесняват и че строителството върху сеизмичен разлом може да увеличи риска от земетресение в района.

През юни Световната банка даде на Ливан срок до 4 септември да разработи решения по въпроси, свързани с работата и поддръжката на язовира и с опазването на околната среда, които пораждаха безпокойство. Оттогава строителството на язовира Бисри беше частично спряно. Тъй като предварителните условия не бяха спазени до 4 септември, банката е решила да анулира заема си.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как ще се променят доходите ви след осигурителните промени през 2026 г.?
Борисов: Нито Борисов, нито Пеевски може да си позволи да купува рафинерията
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана
На днешната дата, 13 ноември. Световен ден на добротата
Шокиращи цени на месото отказват от щандовете и от гиросите купувачите в Гърция
Парлментът отхвърли ветото на президента върху промените, свързани с особения управител в "Лукойл"
Дина Темелкова е Мениджър на годината 2025
Световен ден на Географските информационни системи 2025: Как технологиите променят начина, по който виждаме света?