Въздушни удари бяха нанесени по либийската столица Триполи    

Политика за бисквитки

Либийската столица Триполи бе разтърсена от среднощни въздушни удари, предадоха световните агенции.

Според журналисти на Ройтерс и Франс прес и местни жители ударите са били нанесени между 23 ч. и полунощ местно време. В небето над града се е чувало боботенето на самолет. Не е ясно кои са били мишените на ударите, но са отекнали няколко силни експлозии откъм центъра на града, съобщава БТА.

Във Фейсбук потребители казват, че хората трябва обезателно да напуснат домовете си, ако живеят край казарма или място, на което са позиционирани въоръжени групи.

Според жители на Триполи ударите са били нанесени с дрон.

Сраженията продължават вече трета седмица на входа на столицата между силите, лоялни на международно признатото правителство, и силите на маршал Халифа Хафтар, който на 4 април започна военна офанзива с цел превземане на Триполи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Института за изследване на войната: Доверието към Путин спада
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза