Работилница „Готовност за работа“ за децата на Нестле служители и децата на партньори в Алианс за младежта

Работилница „Готовност за работа“ за децата на Нестле служители и децата на партньори в Алианс за младежта

За пръв път работилница "Готовност за работа" - инициатива на Нестле България в рамките на паневропейското бизнес движение за решаване на кризата с младежката безработица Алианс за младежта - срещна знанията и опита с деца на служители от компанията и на партньори в Алианса. 

Ученици и студенти се включиха в практическото обучение, по време на което специалисти от екип Човешки ресурси в Нестле България споделиха съвети и „тънкости“ при писане на автобиография за кандидастване на работа, основните правила за формат и съдържание на автобиография и мотивационно писмо, какво е дигитален отпечатък и как се изгражда по професионален начин. Децата получиха ценни и конкретни насоки и в отговор на въпросите им как да се подготвят добре и какво поведение да следват на интервю за работа. В края на сесията специалист от дигиталния екия на Нестле направи професионална снимка за автобиография на всички участници. 

През ноември 2016 година Алиансът обяви, че ще предостави близо 230 000 нови възможности хора до 29 годишна възраст в Европа, Среден Изток и Северна Африка в периода между 2017 и 2020 година.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Медведев: Никой не може да гарантира безопасността на Киев, ако Украйна атакува Москва на 9. май
Сръбският президент Александър Вучич приет по спешност в болница в Белград
Опитват се да ви манипулират?
Нови открития за силата на ензимите могат да променят биохимията
Физическата активност намалява риска от деменция, инсулт и депресия
Индия забранява вноса от Пакистан след смъртоносно нападение срещу туристи в Кашмир
Тото Волф: Устойчивите горива във Формула 1 се оказват по-скъпи от очакваното
Шест мощни прозрения, които ще разкрият най-дълбоките желания на клиентите ви