Окончателно: Николай Найденов е новият изпълнителен директор на "Метрополитен" ЕАД

Job Мениджър

Николай Найденов е новият изпълнителен директор на столичното метро. След спазване на всички действащи законоустановени срокове и нормативни актове в Р България, промяната беше отразена в търговския регистър към Агенция по вписванията, съобщиха от дружеството.

Досегашният изпълнителен директор, проф. д-р инж. Стоян Братоев, остава член на Съвета на Метрополитен ЕАД, осигурявайки приемственост в управлението и развитието на дружеството. 

Найденов притежава богат опит в сферата на транспорта. През годините е бил съветник на министъра в Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, а след това и зам.-министър в Министерството на транспорта и съобщенията. 

Професионалната му кариера преминава през "Информационно обслужване", "Холдинг БДЖ", Агенция "Пътна инфраструктура", "Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия", "Столичен автотранспорт", "Национална компания железопътна инфраструктура". 

Магистър е по "Право", както и "Мениджър по управление и развитие на човешките ресурси". 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес