Започна продажбата на билети за „Опера на върховете - Белоградчишки скали“

Започна продажбата на билети за „Опера на върховете - Белоградчишки скали“

Софийската опера и балет стартита продажбата на билети за едно от най-интригуващите й събития - летния й фестивал на Белоградчишките скали. 

Фестивалът „Опера на върховете - Белоградчишки скали ‘2017“ тази година ще се проведе от 21 юли до 5 август. Той ще бъде организиран за втора поредна година след огромен интерес и бързо изчерпани билети през миналата. 

Събитието ще привлече туристи от България и съседните страни към магията на оперното и балетно изкуство. Пет оперни и четири балетни заглавия, както и Пещерната фестивална импресия „Вагнер Магура, богове, великани, джуджета, валкюри“ ще завладеят въображението и сетивата на любопитните зрители.

Големият успех на първото издание на фестивала през миналата година и желанието на хората от Северозападния регион да имат възможност да преживеят неповторими мигове край природния феномен Белоградчишки скали отново, са довели до още по-богата в сравнение с миналата година фестивална програма.

Тя включва оперите „Набуко“ от Верди, „Лакме“ от Делиб, „Тоска“ и „Мадам Бътърфлай“ от Пучини и „Пепеляшка“ от Росини. Балетната програма предлага не по-малки изкушения – хитовият спектакъл „Зорба Гъркът“ по музика на Микис Теодоракис и хореография на Лорка Масине, едноактните балети „Кармен“ по музика на Бизе-Шчедрин и „Рапсодия в синьо“ от Гершуин и класическата творба „Дон Кихот“ по музика на Лудвиг Минкус.

С особено нетърпение се очакват новите представления на предизвикалата фурор през миналото лято Пещерна фестивална импресия в три части „Вагнер Магура“. Сред естествената красота на природния феномен Пещерата „Магура“ богове, великани, джуджета и валкюри предлагат неповторимо изживяване на почитателите на операта с музиката на Рихард Вагнер. След края на магичния пърформанс ще има дегустация на регионални вина от винарска изба „Магура“.

Билетите за „Опера на върховете - Белоградчишки скали ‘2017“ са на цени от 30-80 лева за оперните и от 20-60 лв. за балетните представления. Билетите за пърформанса в Пещерата „Магура“ са по 80 лв. Билетите ще се продават на касата на Софийската опера и балет, както и на касите на “Easy Pay”, на Белоградчишката крепост, Пещерата „Магура“ и в МОЛ – Видин.

Повече информация за фестивала може да видите на сайта на Софийската опера.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Путин: Или украинските войници ще се изтеглят от Донбас, или ще го превземем със сила
Миниатюрен микроб може да има ключово значение за борбата с „вечните“ химикали
Борисов за вота: Днес ще направя тест дали работим заедно с "ДПС - Ново начало"
Граждани на над 30 държави вече няма да могат да пътуват до САЩ
На днешната дата, 5 декември. Имен ден празнуват Елисавета, Сава, Савина, Съби
Централната банка на Сингапур проверява банки в разследване за пране на пари на стойност 1,8 млрд. долара
Netflix започва ексклузивни преговори за придобиване на Warner Bros. Discovery
Nvidia има необичаен проблем – твърде много кеш