Sanofi добави ново назначение за управляващия си директор в България
Управляващият директор на Sanofi България Йерун Вайтес става и генерален мениджър за направление „Лекарства обща медицина“ на водещата фармацевтична компания за Централна и Югоизточна Европа. Той ще управлява бизнеса на компанията в 13 държави в региона - България, Гърция, Румъния, Молдова, Словения, Хърватска, Кипър, Сърбия, Македония, Черна Гора, Босна и Херцеговина, Косово и Албания. Вайтес ще отговаря за разработването и въвеждането на дългосрочни стратегически политики за развитие на бизнес направлението „Общи лекарства“ на 13-те пазара, в унисон със заложените цели на компанията.
Назначението на Йерун Вайтес на настоящата позиция в Sanofi е в контекста на реорганизацията на бизнес направлението „Лекарства обща медицина“ за Европа и обединението на държавите в два нови клъстера - Централна и Югоизточна Европа, оглавяван от г-н Вайтес и Североизточен, който включва Полша, Унгария, Чехия и Словакия.
Поемайки новата си функция, Йерун Вайтес ще продължи да бъде управляващ директор за България и координатор за всички бизнес направления на Sanofi за 9 държави - България, Сърбия, Словения, Хърватска, Македония, Черна Гора, Босна и Херцеговина, Косово и Албания. Тези позиции той заема от 2015 г., като отговаря за внедряването на новия организационен модел в Sanofi, както и за подобряване на представянето на компанията в региона.
Йерун Вайтес има повече от 20 години опит във фармацевтичния и биотехнологичен сектор, натрупан в различни мултинационални компании като Bristol-Myers Squibb, Organon, Pfizer, Biogen Idec и Genzyme. Работил е на различни международни позиции в много терапевтични области, както и за разработването на стратегии за нови продукти и бизнес развитие. Г-н Вайтес става част от екипа на Sanofi през 2010 г. като Старши директор, Ръководител на направление Ренал – Европа, ръководещ стратегическия екип за Европа. От 2014 г. до сега той бе генерален мениджър на Sanofi в България, а от есента на 2015 г. и координатор на SECE MCO.
Йерун Вайтес има магистърска степен по икономика от Амстердамския университет, след дипломна квалификация по оценка на здравни технологии от университета в Маастрихт и специализация в областта на маркетинга от Лионския университет.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж
Свят |Каналът MS NOW: Вицепрезидентът Джей Ди Ванс се очертава като кандидат за приемник в Белия дом на изборите през 2028 г.
Свят |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Сексуални посегателства: Асамблеята на Международния наказателен съд отстрани от длъжност прокурор на институцията
Свят |На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
На днешната дата |Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Свят |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
България |Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Свят |Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
България |Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Маркетинг |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.