Батман раздава храна на бездомните в Чили


Мистериозен мъж, облечен като супергероя Батман, ежедневно обикаля улиците на чилийската столица Сантяго, за да раздава храна на бездомните – капка утеха в трудните месеци след наложеното извънредно положение.

С блестящ костюм и предпазна маска той сервира десетки чинии с топли ястия на най-нуждаещите се, отказвайки да разкрие самоличността си, пише „Ройтерс“.

„Огледайте се, вижте дали понякога можете да отделите малко време, малко храна, малко подслон, окуражаваща дума на онези, които имат нужда от това“, коментира той и добави, че с маскировката си цели да накара хората да се усмихнат.

Рестрикциите, наложени за превенция на разпространението на COVID-19, съсипаха икономиката на Чили. Безработицата скочи до 12%, което забави развитието на страната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
Времето: Очаква ни топъл ден с променлива облачност
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение