Два грипни вируса ще върлуват тази зима

Два щама на грипа се очаква да доминират в Европа и да провокират предстоящата епидемия -„Бризбейн“ и „Канзас“, съобщи в ефира на Нова тв главният държавен здравен инспектор проф. Ангел Кунчев. От тях, Канзас е сравнително нов щам. Той е засечен за първи път 2017 г., което означава, че все още малко хора имат имунитет срещу него и е с потенциал да бъде по-масов като изява, поясни проф. Кунчев.
„Много чести при заразните заболявания щамовете, които са водещи в Америка, не винаги са водещи и в Европа“, казва той. Все още е рано да се каже кога ще започне първата грипна вълна и кога ще настъпи пикът, допълни проф. Кунчев. Мръсният въздух е предпоставка за разболяване от грип, но за момента няма повишаване на болните, обобщи той.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Социалният министър: Възрастта за пенсиониране не трябва да се увеличава
Политика |Луис де Гиндос: ЕЦБ подкрепя по-малко банкови буфери и по-прости правила за малките кредитори
Финанси |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.