Баневи няма да обжалват, ще бъдат върнати в България

Баневи няма да обжалват, ще бъдат върнати в България

Арестуваните във Франция по искане на България Евгения и Николай Баневи няма да обжалват пред Касационен съд решението от миналата сряда на Апелативния съд в град Екс ан прованс, с което се дава съгласие за предаването им на българските власти, съобщи bTV.

Това означава, че в близките дни бизнесменът и жена му ще бъдат върнати у нас, където ще бъдат съдени.

В България започна разследване срещу тях заради предполагаемо присвояване на пари от приватизирани предприятие, документни измами и др.

Баневи бяха задържани на 26 октомври на летището в Ница, като при явяването си в съда бяха с белезници. Техният адвокат по-рано каза пред bTV, че двамата не желаят да бъдат връщани в България.

След първото съдебно заседание, на което бе решено по същество, че няма пречки Евгения и Николай Баневи да бъдат върнати у нас, адвокатът им заяви от тяхно име, че не се крият и не желаят да се крият от българското правосъдие.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Канцлерът Мерц очаква САЩ да освободят германското подразделение на „Роснефт“ от санкции
Ще плащаме ли „такса водомер”, без дори да ползваме вода?
Бързото ранно разпространение на птичи грип в Европа поражда опасения от нова криза
Гърция предоставя на концесии за природен газ четири блока край Пелопонес и Крит
Продажбата на активи на „Лукойл" ще става след решение на МС при одобрение от ДАНС
Лидерите на страните от ЕС са направили първа крачка към използване на замразени руски активи в полза на Украйна
Anthropic и Google Cloud сключват мащабна сделка за AI чипове
Инвеститорите използват наръчник от дотком ерата, за да избегнат рисковете от AI балон