Български ученици ще създават уроци с добавена реалност

Общество

Те са от поколението, което предпочита не да наблюдава, а да твори живота си и със сигурност ще се справят с нова задача - да започнат сами да създават интересни и модерно поднесени уроци.

Ще им помогнат училището за таланти на Samsung Electronics България -  Growing Talents и фондация Джуниър Ачийвмънт България (JA България), които подготвят специално обучение за ученици. В него младите хора ще имат възможност да се включат в създаването на упражнения по различни учебни предмети с добавена реалност (Augmented reality / AR). Проектът се реализира в партньорство с екипа, разработил платформата daskal.eu.

Уъркшопът под надслов „Реално учене с добавена реалност“ ще се проведе в периода 30 септември - 7 октомври. Обучението ще бъде предимно практическо, в извънучебно време, под менторството на специалисти, които ще запознаят младите хора с тънкостите на добавената реалност. В края на уъркшопа учениците ще имат възможност да представят готовите уроци пред учители и директори на училища, както и да ги убедят в предимствата на иновативните упражнения за образователния процес.

„За нас това е стратегически проект в рамките на програмата ни Smart Classroom, с който вярваме, че ще провокираме учениците да развият своята креативност и предприемаческо мислене. С тези упражнения с добавена реалност на практика създаваме нова форма на обучение, която да направи образователния процес по-интересен и ефективен за учениците, а от друга страна създаваме допълнително учебно съдържание, с което надграждаме платформата smartclassroom.bg. Вярвам, че с всяка нова инициатива, която развиваме с нашите партньори, платформата става все по-полезна както за учителите, така и за учениците“, каза Жасмина Петкова, специалист „Корпоративни социални проекти и връзки с обществеността“ в Samsung Electronics България.

В обучението могат да се включат младежи на възраст 16-18 г., като за целта трябва да се запишат до 26 септември като попълнят формуляр за участие https://form.jotformpro.com/71344108821955. Имената на участниците ще бъдат обявени на 27 септември, като само първите 15 записали се, ще могат да се включат в уъркшопа.

В рамките на това обучение учениците ще работят върху част от общо 30 упражнения, създадени по идея на учители и експерти на JA България. Те са по различни предмети – предприемачество по програмите на JA България, технологии и предприемачество, география и икономика, биология и здравно образование и информационни технологии по одобрените от Министерство на образованието и науката програми за общообразователна подготовка, като реално покриват материал от 1. до 12. клас. За целта са използвани учебни помагала и учебници на JA България, ИК „Анубис“ и издателство „Булвест 2000“.

След приключване на менторската програма, всички разработени упражнения ще са достъпни за ползване чрез специално приложение и онлайн платформата www.smartclassroom.bg. Платформата е създадена от Samsung България и JA България в помощ на ученици и учители за улесняване и модернизиране на учебния процес.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Земетресението в Япония върна назад възстановяването на историческия замък Кумамото
10 гатанки за деца, които затрудняват и възрастните
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане