Борисов праща самолети срещу комарите по Дунав

Борисов праща самолети срещу комарите по Дунав

Премиерът Бойко Борисов разпореди спешни мерки във връзка с проблема с масовата популация на комари край река Дунав.

По време на днешното правителствено заседание премиерът поиска министърът на земеделието, храните и горите Десислава Танева, заедно с БАБХ да влязат във връзка с кметовете на засегнатите общини, за да може да се реагира незабавно като се отпуснат средства и се осигури самолетно пръскане.

„Лично ги прозвънете и им кажете, че имаме желание да им помогнем и то максимално бързо, но трябва да съдействат“, обърна се премиерът Борисов към министър Танева.

Министър-председателят специално обърна внимание, че е важно да бъдат предупредени пчеларите и животновъдите.

„Да спасим хората от това бедствие, защото от много места се обадиха”, добави премиерът Бойко Борисов и разпореди координация и с другите министерства, които биха имали отношение към проблема.

Правителството отпуска 2 млн. лв. за пръскане срещу комари в крайдунавските общини и до няколко дни ще започне обработката със самолети.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 17 до 23 ноември
Китайски учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола
Времето: Ще има значителна висока облачност
На днешната дата, 17 ноември. Международен ден на студентите
Подгответе си план за действие при криза на репутацията
Еквадор гласува на ключов референдум дали в страната отново да бъдат разрешени чуждестранни военни
Зеленски благодари на гръцкия президент Тасулас за подкрепата на Гърция за Украйна в енергийната област
Украйна ще внася втечнен природен газ от Гърция през предстсоящата зима