CNN изпрати съдебен художник на брифинга на Белия дом

ЕС

След като говорителят на Белия дом обяви, че телевизионни камери и фотоапарати няма да бъдат допускани на някои негови брифинги, Си Ен Ен изпрати вчера в прочутата зала за пресконференции художника Бил Хенеси, който прави скици на съдебни заседания, предаде Франс прес.
 
Досега всекидневните брифинги на президентските говорители при управлението и на републиканци, и на демократи бяха предавани на живо по телевизията.
 
Шон Спайсър обаче заяви: "Мисля, че е добре да имаме дискусия за политиките по същество. И според мен не бива единствена грижа да е фактът, че това се предава по телевизията. Често сме били на разположение на телевизията и ще бъдем и занапред", добави той.
 
Асоциацията на кореспондентите, акредитирани към Белия дом, изрази възраженията си към тази забрана: "Ние смятаме, че американците трябва да имат възможност да гледат и слушат как висшите американски ръководители отговарят на въпросите на независимите медии, според принципите на Първата поправка в конституцията, гарантираща свободата на словото".

Източник: БТА

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 26 август. Имен ден празнуват Адриан, Адриана, Наталия
КФН: Системата „Бонус-Малус“ влиза в сила от днес
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Министърът на образованието: Новата учебна година започва на 15 септември, както е по закон
25 безполезни, но много любопитни факти
Иран и Оман обсъждат временен коридор през Ормузкия проток на фона на безизходицата в преговорите между Вашингтон и Техеран
САЩ временно преустановяват интервютата за имигрантски визи
Защо традиционният 90-дневен план за излизане на пазара вече не работи?