Експерти: Има опасност от силно земетресение в района на Мармарис

Експерти: Има опасност от силно земетресение в района на Мармарис

Земетресение с магнитут над седем по скалата на Рихтер може да удари района на Мармарис в близко бъдеще. Това предупреждава Халук Йозенер, завеждащ Обсерваторията към Босфорския университет, съобщава турското издание Hurriyet, цитирано от „Фокус”.

„Благодарение на днешната технология можем да засечем възможни предстоящи земетресения, но не е възможно да се каже точното време и дата, в което те биха се случили”, каза Йозенер на пресконференция по повод 18-годишнината от разрушителното земетресение в Северозападна Турция, при което загинаха 18 хил. души.

Йозенер добави, че е всички негови колеги са съгласни с тази прогноза и че тяхната цел не е да разпространяват паника, а да подготвят хората и властите.

„Единственото, което можем да направим, е да повишим осведомеността на гражданите, за да се намалят жертвите”, заяви той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен