Годеницата на изчезналия саудитски журналист моли Тръмп за помощ

Годеницата на изчезналия саудитски журналист моли Тръмп за помощ

Годеницата на писалия статии за в. "Вашингтон пост" саудитски журналист Джамал Кашоги помоли президента на САЩ Доналд Тръмп и първата дама Мелания Тръмп да помогнат за разкриване на мистерията около изчезването му, предава БТА, цитирайки Асошиейтед прес.

В публикувана днес във "Вашингтон пост" статия Хатидже Дженгиз написа: "Също така призовавам Саудитска Арабия, най-вече крал Салман и принц Мохамед бин Салман да проявят разбиране и да дадат разрешение за показването на кадрите от видеонаблюдението на консулството".

Журналистът, който пишеше критични статии за принц Мохамед и за кралството, изчезна на 2 октомври, след като отиде до саудитското посолство в Истанбул, за да получи документи за сключване на брак.

Турските власти изразиха опасения, че Кашоги е бил убит. Саудитска Арабия отхвърли тези твърдения като "неоснователни".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп призова страните от НАТО да спрат да купуват руски петрол, за да наложи санкции
5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
На днешната дата, 14 септември. Кръстовден
Археолози се борят да спасят артефакти от Газа, застрашени от израелски атаки
Джо Байдън изпитва проблеми с набирането на средства за президентската си библиотека
Аржентина заплаши с мерки срещу добива на петрол на Фолклeндските острови от израелска компания
Времето: Предимно слънчево, но до вечерта идва дъжд
ИПИ: 10% от зрелостниците с резултат под "среден 3" на матурата по български и литература