Идея: Шофьорските изпити единствено в автомобили на държавата

Общество

Практическите шофьорски изпити вече да се извършват само в държавни специализирани автомобили. Това е една от идеите, които се обсъждат за засилване на контрола, заяви днес транспортният министър Росен Желязков на конференция по пътна безопасност.

По думите му автомобилите ще са оборудвани с техника, която да следи изцяло поведението на кандидат-шофьора и изпитващия, предаде Дарик.

Промени ще има и в листовките, където теоретичните въпроси ще намалеят за сметка на видео казуси, които да тестват реакциите на кандидата. Обсъжда се и вариант за възстановяване на обучението и изпитите на полигон.

Желязков допълни още, че се планира въвеждане на регистрационен режим и контрол над автосервизите. Те ще трябва да дават гаранция от шест месеца за извършваните от тях ремонти.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката