Оперират 9-годишния Байрям в Германия

Оперират 9-годишния Байрям в Германия

9-годишният Байрям ще бъде приет в болница в Германия, като Министерство на здравеопазването ще поеме всички разходи за лечението на детето. Това съобщиха от пресцентъра на министерството.

Вицепремиерът и министър на здравеопазването Илко Семерджиев подписа вчера формуляр S2 по правилата за координация на системите за социална сигурност в Европейския съюз за лечението на малкия Байрям от село Тъжа.

9-годишното дете ще бъде прието в Университетската Болница в Тюбинген, като министерството ще поеме всички разходи по хоспитализация, изследвания, лечение, бъбречна трансплантация, както и грижите в следтрансплантационния период.

Формулярът бе издаден след заключенията на консилиум от български специалисти относно възможностите за лечение на малкия Байрям в България и прилагането на всички необходими документи за изпращането му в чужбина.

Случаят с Байрям стана повод за скандал и доведе до оставката на шефа на Фонда за лечение на деца проф. Владимир Пилософ. Припомняме, че Фондът отказа да субсидира животоспасяващо лечение в чужбина на детето с мотивите, че такава операция може да се направи и у нас.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.