Почина големият режисьор Джонатан Дем

ЕС

На 72-годишна възраст почина големият режисьор Джонатан Дем, съобщиха световните информационни агенции.

Режисьорът на „Мълчанието на агнетата” и „Филаделфия” страдаше от рак на хранопровода, каза пресаташето му Аналий Пауло. Тя уточни, че режисьорът е починал в Ню Йорк, заобиколен от семейството си.

Най-новият филм на Джонатан Дем е комедията „Рики и Флаш” от 2015 г., в която Мерил Стрийп е в ролята на застаряваща рокаджийка. Той печели награда „Оскар” за най-добър режисьор с „Мълчанието на агнетата”.

Филмът носи награди „Оскар” и на звездите си Антъни Хопкинс и Джоди Фостър. Той получава и „Оскар” за най-добър филм. „Мълчанието на агнетата” носи и награда „Сребърна мечка” за режисура на Джонатан Дем от кинофестивала в Берлин.

Джонатан Дем режисира също „Манджурският кандидат”, „Омъжена за мафията”, „Рейчъл се омъжва”, както и музикални документални филми за Брус Спрингстийн, Кени Чесни, Нийл Йънг, Джъстин Тимбърлейк.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година