Самолетите на Ryanair ще кацат в София вече на Терминал 2

Самолетите на Ryanair ще кацат в София вече на Терминал 2

От 16 януари (понеделник) самолетите на нискотарифния авиопревозвач Ryanair ще кацат на Терминал 2 на Летище София, а не както досега и както при другите нискотарифни компании на Терминал 1. За промяната съобщиха от летището. 

До момента Ryanair ползваше само стария и по-малък Терминал 1, което предизвикваше големи задръствания от пътници при струпване на няколко полета.

Ирландската авиокомпания стартира дейност на столичното летище само преди година и бързо увеличи броя на пътниците от и до България, благодарение на ниските цени на билетите си от и до Испания, Италия, Англия, Германия и други популярни дестинации, както и поради факта, че е най-големият европейски нискотарифен авиопревозвач.

Лица от хотелиерския бранш в столицата коментираха, че навлизането на Ryanair, с евтините й билети до София, се е отразило положително на туризма в града. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Китай откри най-високия мост в света – 625 м над река Бейпан
Златото достигна нов рекорд поради по-слабия долар и риска от спиране на работата на правителството на САЩ
Испания отменя учебни занятия заради бурята „Габриел“
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"
Проевропейската партия на президента Мая Санду печели изборите в Молдова
Периодичното гладуване има 2 основни предимства за хората, страдащи от затлъстяване