София: „Младост“ ще иска референдум за забрана на строителството върху зелени площи

Столичният квартал „Младост" ще поиска референдум за налагането на мораториум върху застрояването на зелените площи в района.
За свикването на референдума са необходими 15 000 подписа. Събирането им започва днес от 19,00 часа пред сградата на общината.
Жителите на квартала започнаха протести през август срещу застрояването на детски площадки, паркови и междублокови пространства. Това струваше поста на кметицата Цвета Авджиева, но не успокои хората.
Въпросите за референдума, предложени от Инициативния комитет "За зелен Младост", са два:
1. Подкрепяте ли да се приемат изменения в Общия устройствен план и Подробните устройствени планове на "Младост 1", "Младост 1А", "Младост 2", "Младост 3" , "Младост 4", които да не позволят ново застрояване на съществуващите зелени площи, междублокови пространства, терени с разположени съоръжения за игра на деца, паркинги и погранични на парковете територии?
и 2. Подкрепяте ли да се обяви мораториум върху издаването на разрешения за строеж и започващо строителство в район Младост на Столична община, област София-град, до промяна на Общия устройствен план и Подробните устройствени планове на "Младост 1", "Младост 1А", "Младост 2", "Младост 3" , "Младост 4"?
В подписката за референдума ще могат да участват само хора с адресна регистрация в "Младост".
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Затягат режима за операторите на дронове
Политика |За първи път: Падат продажбите на най-големия производител на електрически коли в света
Автомобили |Перспективата за живот на луните на Сатурн се увеличава след направено откритие
Любопитно |Великобритания подсилва войските си с нова служба от ветерани и резервисти
Свят |Белият дом предлага всеобхватно споразумение на университетите, за да получат предимство при финансирането
Свят |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.