Спасените тайландски момчета: "Това е чудо!" (снимки и видео)

Спасените тайландски момчета: Това е чудо! (снимки и видео)

12-те момчета и техният треньор по футбол, които бяха блокирани в наводнена пещера в Тайланд, се появиха за пръв път публично, след като бяха спасени, предава БТА.

Облечени с бяло-зелени футболни фланелки с образа на глиган, по името на клуба им "Диви глигани", те се смееха и ритаха топка, отивайки към подиума за излъчваната на живо по телевизията пресконференция.

Медийното събитие беше организирано седмица след драматичното извеждане на момчетата от международен екип водолази. На пресконференцията всички момчета се представиха един по един, след като си размениха по няколко футболни паса на импровизирано игрище в залата.

След спасяването си младите футболисти и наставникът им прекараха седмица в болница в Чианг Рай, на около 60 км южно от дългата 10 км пещера Там Луанг-Хун Нам Нанг Нон.

Младежите бяха блокирани повече от 2 седмици в пещерата, след като отидоха да я разгледат след тренировка на 23 юни, а придошли води затвориха изхода й. 

"Това е чудо", разказа 14-годишният Адул Сан-Он, който пръв установи контак на английски със спасителите при откриването на момчетата след 9 дни на пълна неизвестност.

Спасените деца изказаха почит към загиналия водолаз Саман Кунън - бивш морски тюлен, който се включи като доброволец в операцията по спасяването на децата. Кунън изгуби живота си, доставяйки бутилки с кислород на блокираните в пещерата. По пътя обратно обаче самият той останал без кислород.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания в готовност за Трета световна война с Путин
Слави Трифонов поиска оставката на кмета на София заради кризата с боклука
Бивш румънски премиер: С влизането си в еврозоната България ще има конкурентно предимство пред Румъния
Българите от Великобритания масово се завръщат у нас
Ето защо няма смисъл да спестявате за пенсия след 10 години според най-богатия човек на света
ПП-ДБ ще върне мандата за съставяне на правителство веднага след връчването му
ЕК: Всички евромонети са законно платежно средство в еврозоната
Пекин застана зад Танзания и осъди външната намеса след изборите