Мей ще намери начин да прокара сделката си за Брекзит, вярва Джереми Хънт

ЕС

Британският премиер Тереза Мей ще намери начин сделката й за Брекзит да бъде одобрена от парламента, заяви днес външният министър Джереми Хънт, цитиран от Ройтерс.

Миналия месец Мей отложи планираното гласуване на споразумението от британския парламент, след като призна, че то ще бъде отхвърлено. Британският премиер иска допълнителни гаранции от лидерите на Европейския съюз преди вота по-късно този месец, отбелязва Ройтерс.

"Когато Тереза Мей се завърне с гаранциите, които иска от ЕС, че споразумението няма да ни постави завинаги в капана на митническия съюз, тя ще намери начин сделката да бъде одобрена от парламента", отговори британският министър на външните работи на въпрос, след като произнесе реч в Сингапур.

Хънт предупреди, че произвеждането на втори референдум за Брекзит ще навреди на британската демокрация, а обществените последици от евентуалното оставане в ЕС ще бъдат опустошителни. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
На днешната дата, 11 май. Ден на Св. св. Кирил и Методий
Американски сенатор: Запасите на САЩ от боеприпаси и ракети са тежко изчерпани
Великобритания и Франция свикват среща за възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Рядка комета е видима от Земята за първи път от 170 000 години
Грешката при опаковането, която повечето основатели на потребителски стоки правят
Цитат на деня