Записите на полицейското насилие са били открити в СДВР

Общество

"Никой не ми е дал записите. Издирването на тези дискове продължи почти 13 месеца. Намерихме тези дискове в СДВР“, това заяви депутатът от ИБГНИ Николай Хаджигенов относно кадрите с полицейското насилие по време на протестите миналата година.

След създаването на специална комисия в настоящия Парламент той е получил съдействието на МВР и с тяхна помощ са били издирени 15 диска със записи.

На заседанието на парламентарната комисия, която проверява данни за полицейско насилие на миналогодишните антиправителствени протести, бяха показани видеокадри, на които се вижда как полицаи ритат и влачат протестиращи, преди да им поставят белезници. Видеото е без звук и е от камера, разположена на сградата на Министерския съвет.

"Това е презапис на презаписа, т.е. оригиналите на тези неща все още трябва да се съхраняват в НСО. Те са копирани още миналата година и са изпратени в СДВР за целите на прословутата дисциплинарна проверка. Дали са стигнали до прокуратурата нямам представа. По делото на комисар Андонов, с което той обжалва дисциплинарното си наказание, тези кадри са били приложени, което означава, че прокуратурата знае за тия неща", обясни още Хаджигенов.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
На днешната дата, 16 юли. Имен ден празнуват Юлия, Юлиян, Юли
Кои са гимназиите с най-висок бал в София?
Времето: Задават се нови следобедни валежи
Аржентина е заплашена от санкции на ФИФА заради транспарант за Малвинските острови
Digital age: Космическо огледало, хилядолетна батерия и капсула срещу куршуми и цунами
Заплатата на Зинедин Зидан като старши треньор на Франция изисква промени в законодателството
Проблемът не са отстъпките, а погрешната класификация на клиентите, които ги ползват