Китай въвежда антидъмпингови мита за вноса на фенол от редица страни

ЕС

Китайските власти обявиха, че въвеждат временни антидъмпингови мерки за фенола, внасян от ЕС, Южна Корея, САЩ Тайланд и Япония. Министерството на търговията на Китай, цитирано от ТАСС, обяви, че мерките влизат в сила от днес, 27 май.

В комюникето на търговското министерство се посочва, че вносът на фенол от по-горе посочените страни и райони на китайския пазар става на занижени цени и това е нанесло значителни щети на отрасъла в Китай. Във връзка с това е решено да бъдат наложени временно антидъмпингови мерки за тази стока.

Митата ще бъдат от 11,9 до 129,6 на сто според всяка конкретна фирма в съответствие с дъмпинговия марж на производителя.

Антидъмпинговото разследване на вноса на фенол от ЕС, Южна Корея, САЩ, Тайланд и Япония започна през март 2018 година.

Фенолът и неговите производни се използват в нефтопреработката, фармакологията, химическата, текстилната и други видове промишлености.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Шефът на OpenAI: Изкуственият интелект ще лекува болести, но може да създава и опасни патогени
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно
Скандал с банка и картини: Мексико протестира срещу изпращане на произведения на Фрида Кало и Диего Ривера в Испания
Времето: Облачно, ветровито, а на места и дъждовно
NEXT LEVEL HR 2026: Хора, заплати и резултати: защо повече инвестиции не водят до повече ефективност?
Може ли любопитството да бъде суперсила?
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна