Лукашенко изненадващо уволни правителството на Беларус
Президентът на Беларус Александър Лукашенко уволни правителство на страната, предаде беларуската информационна агенция Белта, цитирана от Ройтерс.
На среща с висши служители вчера Лукашенко заяви, че планира да направи радикални промени в правителството.
„Ще има резки промени. Замяната на всички членове на правителството обаче би било грешка в настоящия момент:, коментира президентът на Беларус.
„Израсна ново поколение лидери, което се доказа и работи добре в правителството. Защо да сменяме тях? Те могат да работят.“, добави той.
Съставът на новото правителство все още не е ясен. Уволнен е обаче досегашният премиер на страната Сергей Румас, който заема поста от 2018 г.
На 9 август в Беларус ще се проведат президентски избори, които се очаква да бъдат спечелени от управляващия от 1994 г. Лукашенко.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Bloomberg: Тръмп е придобил многомилионен дял в японска верига за суши ресторанти
Свят |Автомобилната индустрия е в преход: Къде е мястото на България?
Автомобили |Беларуската армия започна тренировки с ядрени оръжия
Свят |Куба се стяга за отбрана с дронове при евентуално военно нападение от САЩ
Свят |Испанските консерватори спечелиха регионалните избори в Андалусия
Свят |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
Хороскоп |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
Общество |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.