Полша ще охранява безвъзмездно небето над Словакия
Полша е готова безплатно да охранява въздушното пространство на Словакия до 2024 г., когато в страната ще започнат да пристигат поръчаните американски изтребители F-16, предаде ТАСС, позовавайки се на статия, публикувана вчера в словашкото издание "Правда".
Вестникът отбелязва, че словашкият министър на отбраната Ярослав Над е заявил, че неговата страната ще заплаща на Полша само за горивото, изразходвано от изтребителите по време на полети над територията на страната. Министърът е уточнил че двете страни са постигнали предварително съгласие по въпроса. "Правда" не съобщава кога би могъл да бъде подписан подобен договор и кога той би влязъл в сила, предаде БТА.
Братислава обмисля възможността да предаде на Киев своите изтребители МиГ-29, припомня ТАСС. Информационна агенция ТАСР съобщи, че Словакия е готова да започне преговори по въпроса веднага щом въздушното пространство на страната премине под защитата на ВВС на Полша.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет сигнала, че вашият стартъп е постигнал съответствие на продукта с пазара
Маркетинг |На днешната дата, 11 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Времето: Жълт код за интензивни валежи е обявен в 16 области
България |България е сред страните в ЕС с най-ниско равнище на безработица през 2025 г.
ЕС |Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Финанси | Advertorial |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.