Радев обяви кога ще разпусне НС и ще назначи служебно правителство

Общество

Президентът Румен Радев ще назначи служебно правителство и ще разпусне Народното събрание на 16 септември. Това става ясно в прессъобщение от президентството.

Припомняме, че в събота държавният глава обяви, че новите парламентарни избори ще се проведат на 14 ноември.

Президентските и парламентарните избори ще се проведат във формат „2 в 1“, като целта е да се пари на хазната, и времето на избирателите.

В събота Радев отбеляза, че двете е важно да се отчете, че двете кампании - за Народно събрание и за президент и вицепрезидент, ще с се слеят.

„Аз съм убеден привърженик на надпартийното съгласие и ще разчитам на всички почтени българи около големите цели – борбата срещу бедността и беззаконието за свободна и просперираща България“, каза тогава президентът.

Според него президентската кампания ще бъде още един ориентир за българските избиратели за това кои партии и политици работят за бъдещето на страната и кои бранят корупционните схеми.

Той каза още, че очаква следващото служебно правителство да продължи да работи за изкореняване на корупцията от българските институции, да работи прозрачно и отговорно в интерес на българските граждани.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж