Румен Радев: България сменя приоритетите за нашите сънародници зад граници

Румен Радев: България сменя приоритетите за нашите сънародници зад граници

Българската държава е в процес на предефиниране на своите приоритети и визията за контактите и помощта на нашите сънародници зад граница. Това каза президентът Румен Радев при срещата с наши сънародници, които живеят и работят в Португалия, приключила късно снощи и която се проведе в сградата на българското посолство. Той добави, че тази помощ не трябва да се ограничава само с подкрепата към българските църкви и културно-просветни дружества, а и в квалификация, социални и пенсионни права, както и достъпни транспортни връзки и допълни, че президентската институция е отворена за предложенията и идеите на нашите сънародници в България.

Тук имах срещи и ползотворни разговори с президента, председателя на Съвета и министър-председателя и всички са изключително впечатлени от вас, каза държавният глава. От начина, по който представяте нашата родина, от успехите, които постигате в най-различни области. Това е една изключително добра атестация за България, добави Радев. По думите на президента нашата общност в България е най-добре интегрирана, сплотена и организирана.

С постигнатото в областта на култура, образованието, инженерни дейности и високите технологии, вие давате необходимото доверие на държавното ръководство на Португалия и на местния бизнес да инвестира в България, каза президентът Румен Радев. По думите му много наши сънародници са потърсили по-добро бъдеще зад граница, но той е уверен, че където и да се намират те, остават завинаги свързани с България. Той благодари на директора на неделното училище в Лисабон Румяна Давидова и на отец Христов и подчерта, че чрез такива хора "България живее в Португалия".

Със срещата с българските сънародници приключи двудневното посещение в Португалия на президента Румен Радев.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Министерството на здравеопазването дава препоръки за безопасно хранене през летните месеци
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?